KONST / Litografier / Färglitografi 8474003
nr 847 4003
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi , Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 202/360, signerad, motivets mått: 45x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 16 september 2013
kl 18:09:35
700 kr
1.000 kr
1.200 kr
16 sep